Biała Podlaska

Katolickie przedszkole już działa

18
paź 2021

Katolickie Przedszkole Niepublicznie im. o. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej zostało oficjalnie poświęcone. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego, Kazimierza Gurdy. Dzieci przygotowały przedstawienie „Troski Ojca Honorata”, następnie wszyscy udali się do budynku nowego przedszkola, który został poświęcony.

18 października w kościele pw. bł. Honorata w Białej Podlaskiej sprawowana była Msza św., której przewodniczył bp Kazimierz Gurda. Następnie po Mszy św. dzieci
z przedszkola zaprezentowały w przedstawienie pt. „Troski Ojca Honorata”.

Po tym wszyscy udali się na plac, a Ksiądz Biskup poświęcił nowy budynek przedszkola. Katolickie przedszkole powstało w Białej Podlaskiej w 2016 roku. W nowym budynku jest miejsce na 6 grup przedszkolnych liczących w sumie ok. 150 dzieci.

Jak zaznaczył Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej, szkolnictwo katolickie na stałe wpisało się w krajobraz edukacyjny miasta. – To już kilka pokoleń wychowanych uczniów szkoły podstawowej i liceum katolickiego, także w zakresie kształcenia najmłodszych, naszych przedszkolaków i na tym polu nasze katolickie środowisko w Białej Podlaskiej realizuje swoją misję edukacyjną z dużym powodzeniem, a my z uznaniem jako administracja miejskiego samorządu wspieramy ich działania – podkreślił prezydent Michał Litwiniuk.

Bp Kazimierz Gurda w rozmowie z Radiem Podlasie, odniósł się do inwestycji jaką była budowa nowego przedszkola, a także do rokli rodziców w procesie wychowania
i przekazywania najmłodszym wartości chrześcijańskich.

POSŁUCHAJ

ICH/Biała Podlaska
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook