Biała Podlaska

Żywiołowy taniec, śpiew i feeria barw

Kultura Pt. 24.09.2021 08:33:43
24
wrz 2021

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” oraz Zespół Pieśni i Tańca Podlasie AWF Biała Podlaska wystąpiły w bialskim amfiteatrze w ramach 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.

23 września publiczność zgromadzona w bialskim amfiteatrze miała okazję przenieść się w świat tradycji ludowej, a to za sprawą muzyki, tańca i śpiewu. Na scenie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Podlasie AWF Biała Podlaska w repertuarze Lubelsko – Podlaskie Palindromy i Kurpiowskie Miodobranie, a zespołowi towarzyszyła orkiestra pod kierunkiem Przemysława Marcyniaka, kierownikiem zespołu i choreografem jest dr Marcin Bochenek.

Na scenie zaprezentował się także Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka, który zaprezentował Opoczno, Cygana, Spisz i Krakowiaka. Zespołowi towarzyszyła orkiestra pod kierunkiem Piotra Ptaka.Zanim rozpoczęło się to muzyczno-taneczne widowisko prezydent Michał Litwiniuk pogratulował autorom zwycięskich projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do BO wpłynęło 28 projektów, z których ocenę pozytywną otrzymały 24. Oddano łącznie 8166 prawidłowych głosów (7152 to głosy internetowe, 1014 to głosy na kartach do głosowania)

W projektach dużych zwyciężyły:
1. "Park linowy i trampoliny pod Dębami" na który 2 607 bialczan oddało swój głos. Autorami inicjatywy są: Jakub Radomiński, Marcin Izdebski, Marek Dzyr.
2. Drugie miejsce należy do Roberta Woźniaka, który zaproponował budowę Centrum lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 9. Łącznie na ten projekt oddano 1 672 głosy

Wśród projektów małych wygrała budowa chodnika przy ul. Sosnowej (od ul. Długiej do ul. Wyzwolenia) na którą oddano 1 256 głosów. Projekt złożył Franciszek Ostrowski. W Białej Podlaskiej powstanie także FIT-PARK ZDROWIA. Na ten projekt zagłosowało 1 075 bialczan. Autorem inicjatywy jest Bartłomiej Kuczer. Izabela Kunicka oraz Andrzej Halicki są inicjatorami projektu: "Pies i kot w mieście - wspólna sprawa", który uzyskał 1 034 głosy.


Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Izabela Chajkaluk
+48.500106004

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.