Biała Podlaska

Biała Podlaska: Czynsz za mieszkania komunalne wzrośnie o 100 lub 200%?

Region Pt. 22.10.2021 17:27:11
22
paź 2021

Mieszkańcy mieszkań komunalnych w Białej Podlaskiej obawiają się drastycznych podwyżek wynajmu mieszkań administrowanych przez Zakład Gospodarki Lokalowej. Od stycznia 2022 roku czynsz może być wyższy o 100 a nawet 200 % . Mieszkańcy zwrócili się już o pomoc do parlamentarzystów. W sprawie interweniował Poseł Dariusz Stefaniuk.

Jak się okazuje, uchwała o nowych stawkach czynszu została co prawda przyjęta przez Radę Miasta Biała Podl., ale wojewoda ją częściowo zanegował. - Mam nadzieję, że na najbliższej sesji rady miasta radni zajmą się tym problemem - mówił na czwartkowym spotkaniu z mieszkańcami miasta poseł Dariusz Stefaniuk, który już interweniował w tej sprawie.

Sprawę skomentował także Prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej w Białej Podlaskiej Wojciech Chilewicz, zdaniem którego podwyżki są konieczne, aby poprawić warunki mieszkaniowe. - Przez 8 ostatnich lat obowiązywały takie same stawki czynszu. Gdyby był on podnoszony rok rocznie o 10% w tej chwili nie byłoby takiej sytuacji - mówi Chilewicz.

Podczas spotkania z mieszkańcami, Poseł Dariusz Stefaniuk zapowiedział, że Wojciech Chilewicz powinien być zwolniony ze stanowiska Prezesa Zarządu Zakładu Gospodarki Lokalowej. POSŁUCHAJ

SK [ja]
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Sławomir Karczewski
+48.500106003

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook