SARS-CoV-2

660 osób będzie po dwóch dawkach szczepionki do końca tygodnia

Biała Podlaska Śr. 27.01.2021 18:53:00
27
sty 2021

W bialskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym trwają szczepienia medyków, pracowników ochrony zdrowia i jednocześnie seniorów. Seniorom podano pierwsze dawki już w sobotę 23 stycznia, na dwa dni przed ogłoszonym terminem.

Grupa zero to także pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także osoby zatrudnione w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, a także studenci medycyny. Dla wszystkich wskazano punkt w bialskim szpitalu.

- Jeżeli zrealizujemy harmonogram na ten tydzień, do 30 stycznia, będziemy mieli 660 osób z grupy zero po dwóch dawkach szczepionki – mówi Magdalena Us, rzecznik bialskiego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego.

Jak podsumowuje, na dzień 26 stycznia w szpitalu podano w sumie 3 162 dawki. - Dużym wyzwaniem był poprzedni tydzień. Mieliśmy do podania największą pulek dawek, bo aż 1260 w ciągu pięciu dni. Poszło sprawnie, organizacja jest dobra – podkreśla Us. W kolejnej nadesłanej do placówki partii znalazło się 570 szczepionek. Na liście osób czekających w kolejce do zaszczepienia jest ponad 600 nazwisk. Jest też lista rezerwowa na wypadek gdy ktoś zapisany na dany termin nie przychodzi.

W Białej Podlaskiej szczepienia mają się odbywać w 8 punkach. Są to najczęściej przychodnie lekarzy rodzinnych oraz szpital, w którym szczepienia prowadzą 3 gabinety.

BM/DW
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Beata Malczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook