SARS-CoV-2

Mniej chętnych do szczepienia, miasto przygotowuje spot promocyjny

Biała Podlaska Czw. 27.05.2021 18:43:52
27
maj 2021

500 szczepionek Astra Zeneca zalega w Samorządowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Białej Podlaskiej. Pacjenci ich nie chcą, a inne docierają z opóźnieniem. W efekcie tempo szczepienia spadło. Co na to władze miasta?

Jak podaje ratusz, do 22 maja ze szczepień powszechnych, które ruszyły na początku miesiąca, skorzystało tylko 2 167 osób. Nie można tej liczby uznać za zadowalającą, zwłaszcza że z założenia punkty w miastach takich jak Biała Podlaska miały szczepić nawet 500 osób dziennie. Personel z NZOZ T-med jest w stanie temu podołać. Pacjenci nie chcą jednak szczepionek Astra Zeneca, a tych zalega pół tysiąca. Inne, jak Moderna, docierają z opóźnieniem. Pfizera na razie w kraju brakuje. Niezależnie od tego spadło zainteresowanie szczepieniem. Miasto chce temu zaradzić.

„Zadbaj o przyszłość, zaszczep się na życie” - taki tytuł, jak dowiadujemy się od Gabrieli Kuc-Stefaniuk, rzeczniczki prezydenta Michała Litwiniuka, będzie nosił przygotowywany spot promujący szczepienia. – Akcję zainicjował prezydent Michał Litwiniuk, ale wystąpią w nim osoby bezpośrednio zaangażowane w walkę z covidem. To właśnie personel medyczny, służby mundurowe, pracownicy socjalni, przedstawiciele straży pożarnej, wolontariusze powinni o tym mówić, bo byli na pierwszej linii frontu – podkreśla rzeczniczka.
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Beata Malczuk

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.

Najnowsze informacje

Facebook